Mestská polícia

Administrátor 01 Máj, 2015 Mestská polícia

Jozef Čuraj
Mgr. Jozef Čuraj

náčelník Mestskej polície v Púchove

 

 

 

Vážení občania,

 

prostredníctvom internetovej stránky Mestskej polície Vás chcem pozdraviť a zároveň aj informovať o vzniku, úlohách, činnosti a aktivitách Mestskej polície Púchov.

Mestská polícia Púchov bola zriadená v roku 1992 na základe zákona o obecnom zriadení, ako poriadkový útvar mesta. ktorý tvorili 2 policajti. V roku 1993 sa počet policajtov zvýšila na 6 zamestnancov. V roku 1995 sa počet zamestnancov rozšíril na 10 zamestnancov. V roku 1996 sa zvýšil stav zamestnancov na 15 a od 1.9.2003 na 17 zamestnancov. Činnosť mestských policajtov sa riadi zákonom č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení zmien a doplnkov.

MsP pôsobí v budove na ulici Ferka Urbánka č. 803. Jedna pracovníčka je určená spracovávať administratívne veci. Nepretržitú činnosť hliadok mestskej polície (24 hodín denne) zabezpečuje stála služba, ktorá vykonáva kombinovaný výkon služby.
S celkovou štruktúrou mestskej polície Vás oboznámime v sekcii „Štruktúra MsP“. Samotný zákon 564/1991 Zb. o obecnej polícii bol do súčasnej podoby niekoľkokrát novelizovaný v prospech zvýšenia právomocí mestských a obecných polícií. V sekcii „Prevencia MsP“ sa oboznámite s akciami mestskej polície zameranými na prevenciu kriminality.

Verím, že Mestská polícia  Púchov Vám svojou prácou pomôže cítiť sa bezpečnejšie v našom meste. Verím, že príslušníci mestskej polície Vám poradia a pomôžu v konkrétnych situáciách. Oslovte ich! Sme tu pre Vás! Dúfam, že aj Vy nám svojou spoluprácou pomôžete a pri každom podozrení z porušenia zákona zavoláte na bezplatnú telefónnu linku 159, alebo priamo hliadke MsP ktorá sa nachádza v teréne na čísle 0903 132 333.

 

 

Súvisiace články

  • Základné úlohy MsP

    Základné úlohy MsP, všeobecné oprávnenia a základné povinnosti sú dané zákonom o obecnej polícii a každý príslušník MsP […]

  • Štruktúra MsP

    Náčelník mestskej polície Náčelník mestskej polície je príslušníkom Mestskej polície mesta Púchov. Náčelník mestskej polície zodpovedá za činnosť mestskej […]

  • Prevencia MsP

    V roku 2006 boli na preventívnu činnosť vyčlenené finančné prostriedky, z ktorých sa začal budovať kamerový systém. Boli sprevádzkované tri […]

Komentáre sú uzavreté.

Rýchle menu

Informácie k voľbám do NR SR 2016

Voľby do NR SR 2016

Veľkonočný jarmok 2016

Prihláška na Veľkonočný jarmok 2016

Nové dokumenty

Obedové menu

ALEXANDRA HOTEL ****
Dvory 581, Púchov

Reštaurácia La Cantina
Námestie slobody 1402, Púchov

Reštaurácia MARCZIBÁNYI
Námestie slobody 1401, Púchov