MŔTVA KOSŤ, o. z.

Administrátor 01 Máj, 2015 Občianske združenia , ,

MŔTVA KOSŤ je občianske združenie založené v roku 2013 neformálnou skupinou Púchovská skala. Hlavným cieľom združenia je revitalizácia verejných priestranstiev, organizovanie kultúrnych podujatí a podpora umenia v okolí mesta Púchov.


Každoročne organizujeme tradičné podujatie pre deti “Cesta Rozpralesom” a zúčastňujeme sa ako jediný zo Slovenska medzinárodnej oslavy jarnej rovnodennosti- “Keltský telegraf”. Počas roka sa rozprávame so zaujímavými hosťami v rámci série diskusných večerov “Vývrtka” na rôzne témy a popri tom organizujeme niekoľko hudobno-literárnych večerov s dôrazom na regionálnych mladých tvorcov. Najväčším sústom pre nás býva letný multižánrový, nezávislý festival “Woodstock” v Mostišťoch pri Dohňanoch a taktiež klubová oslava domácich kapiel na sklonku roka- FUNERAL BLUES: Vianočné ladenie. V rámci revitalizácie verejných priestranstiev sa nám podarilo v roku 2013 dokončiť náš pilotný projekt “Obnova oddychovej zóny Púchovská skala”, ktorý zahŕňal stavbu turistického prístrešku, vybudovanie schodov na vrchol skaly či osadenie novej informačnej tabule na historicky významnom mieste nad mestom Púchov- “púchovskej skale”.


Názov združenia je odvodený od legendárnej dnes už nejestvujúcej púchovskej krčmy “U Mŕtvej Kosti”, kde sa stretávali okrem štamgastov aj miestny hudobníci, umelci a na jedno orosené sem často vraj prišiel aj samotný barón Hoening, ktorý preslávil Púchov a púchovskú skalu, kde sa náš príbeh začal. Antagonisticky a s pomocou recesie tak znamená náš názov oživovanie tak trochu stagnujúcej kultúry v meste Púchov a zároveň prebúdzanie hlavne mladej generácie z občianskej letargie.


Sme v podstate jediné aktívne občianske združenie v meste Púchov, ktoré sa snaží podporovať menšinovú kultúru a prostredníctvom všetkých našich podujatí a aktivít sa tak pomaly vytvára v meste stála nezávislá kultúrno-umelecká scéna, ktorá dáva priestor začínajúcim miestnym hudobníkom či poetom. Počas nášho pôsobenia v kultúrnej sfére mesta sa nám podarilo osloviť širšie spektrum milovníkov kultúry z Púchova a širšieho okolia, ktorí sa etablovali ako stála návštevnícka skupina našich podujatí. Taktiež sme získali mnoho kontaktov a priateľstiev v rámci nezávislej či začínajúcej miestnej umeleckej komunity, čo tvorí predpoklad na udržateľnosť rozvoja spolupráce a podpory týchto zoskupení či jednotlivcov aj v rámci projektu BK Župný dom.
 

 

Kontakty

MŔTVA KOSŤ, o. z.
Okružná 1422/12
020 01  Púchov
IČO: 42279356
DIČ: 2023815915
číslo účtu: 4018107541/7500 (ČSOB)
mobil: 0944045363
e-mail: info@mrtvakost.sk
www.mrtvakost.sk

 

Súvisiace články

 • PUCHOVO DEDIČSTVO

  PUCHOVO DEDIČSTVO je občianske združenie fungujúce ako nezávislá dobrovoľnícka iniciatíva od októbra 2011 a ako OZ od septembra […]

 • ARDEA Púchov

  Nezisková organizácia, klub organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, ľudí ktorí sú pripútaní k invalidnému vozíku. Klub bol založený […]

 • ART & SPORT, o.z.

  ART & SPORT, o.z.

  Občianske združenie ART & SPORT pôsobí na trhu už 12 rokov. Združuje fyzické a právnické osoby za účelom rozvíjania […]

Komentáre sú uzavreté.

Rýchle menu

Informácie k voľbám do NR SR 2016

Voľby do NR SR 2016

Veľkonočný jarmok 2016

Prihláška na Veľkonočný jarmok 2016

Nové dokumenty

Obedové menu

ALEXANDRA HOTEL ****
Dvory 581, Púchov

Reštaurácia La Cantina
Námestie slobody 1402, Púchov

Reštaurácia MARCZIBÁNYI
Námestie slobody 1401, Púchov