Družobné mestá

Administrátor 30 Apr, 2015 Družobné mestá

OMSK v Rusku

Už viac ako desať rokov trvá (zmluva uzavretá v r. 1996) vzájomné priateľstvo s ruským mestom Omsk, ktoré je administratívnym centrom Omskej oblasti. Je to druhé najväčšie mesto na Síbíri podľa počtu obyvateľov, má rozlohu 573 km a asi 1,13 milióna obyvateľov (2002). Od Moskvy je vzdialené 2700 km.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.omsk.ru

Omsk

 

HLINSKO v Čechách

Od roku 1998 sa traduje družba s českým mestom Hlinskom. Leží vo výške 590 m n.m. Prvá písomná zmienka pochádza z jedenásteho storočia. Leží na úpätí hôr Českomoravskej vysočiny, v povodí rieky Chrudimka.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.hlinsko.cz

Hlinsko

 

STARÁ PAZOVA v Srbsku

Aj keď priateľské vzťahy obyvateľov Púchova a srbského mesta Stará Pazova trvajú už niekoľko desiatok rokov, družobná zmluva bola uzavretá v roku 2001. Obec sa rozprestiera na ploche 351 km. Zaberá juhovýchovnú časť Sriemu v Pokrajine Vojvodine a Republike Srbsko. Územie obce pretína niekoľko mimoriadne dôležitých ciest a medzinárodná železničná trať smerom k Novému Sadu, Subotici a Maďarsku.

Pazova

 

BIELA CERKEV na Ukrajine

V roku 2004 Púchov nadviazal priateľské vzťahy s ukrajinským mestom Biela Cerkev, ktorá sa nachádza v centre Ukrajiny. Leží na brehu rieky Ros, 75 km od Kyjeva.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.bilatserkva.kiev.ua
Biela Cerkev

 

BOBRUJSK v Bielorusku

Je jedným zo starých bieloruských miest. Prvá písomná zmienka je zo XIV.storočia. Zmluva o priateľstve a spolupráci bola uzatvorená v roku 2005. Partnerské vzťahy sa úspešne napĺňajú na úrovni škôl, športu, kultúry, samosprávy.


Viacej informácii na webstránke mesta: www.bobruisk.by
 

Komentáre sú uzavreté.

Rýchle menu

Informácie k voľbám do NR SR 2016

Voľby do NR SR 2016

Veľkonočný jarmok 2016

Prihláška na Veľkonočný jarmok 2016

Nové dokumenty

Obedové menu

ALEXANDRA HOTEL ****
Dvory 581, Púchov

Reštaurácia La Cantina
Námestie slobody 1402, Púchov

Reštaurácia MARCZIBÁNYI
Námestie slobody 1401, Púchov